Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ICBB

Novembrové Potulky mestom

V nedeľu 16. novembra 2014 sa uskutočnili Potulky mestom na tému Divadelná Bystrica v Divadle z Pasáže. Sprievodkyňou nám bola pani Lýdia Búliková.

Naši skalní návštevníci sa nepriaznivým počasím odradiť nenechali, a tak sa Potulky uskutočnili v komornej atmosfére. Prvá časť prehliadky bola venovaná histórii divadla všeobecne a divadelnej histórii nášho mesta. Pani sprievodkyňa nám porozprávala o úplne prvom banskobystrickom divadle, ktoré sa nachádzalo priamo vo dvore dnešnej radnice a sídla Informačného centra. Rovnako nám spomenula niekoľko významných osobností, ktoré boli úzko späté s divadelníctvom u nás.

V druhej časti Potuliek sme sa presunuli priamo do Divadla z Pasáže, ktoré sídli na Lazovnej ulici. Tu nás očakával pán riaditeľ divadla Matúš Petričko a umelecká šéfka divadla Eva Ogurčáková aj so šálkou teplého čaju, čo ešte podčiarklo komornú atmosféru novembrových Potuliek. Dozvedeli sme sa veľa z pestrej histórie vzniku divadla. Toto špecifické divadlo je jediné svojho druhu na Slovensku, ktoré pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Práve vďaka tejto odlišnosti je toto divadlo považované za úžasnú ukážku spojenia kultúrneho a sociálneho rozmeru.


 

Novembrové Potulky mestom 2014 / Wandering through the town in November

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.


https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=545029

https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=614104

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.


English version

27593904

Úvodná stránka