Prechod na navigáciu Hlavné menu
ICBB

Novembrové Potulky mestom

V nedeľu 16. novembra 2014 sa uskutočnili Potulky mestom na tému Divadelná Bystrica v Divadle z Pasáže. Sprievodkyňou nám bola pani Lýdia Búliková.

Naši skalní návštevníci sa nepriaznivým počasím odradiť nenechali, a tak sa Potulky uskutočnili v komornej atmosfére. Prvá časť prehliadky bola venovaná histórii divadla všeobecne a divadelnej histórii nášho mesta. Pani sprievodkyňa nám porozprávala o úplne prvom banskobystrickom divadle, ktoré sa nachádzalo priamo vo dvore dnešnej radnice a sídla Informačného centra. Rovnako nám spomenula niekoľko významných osobností, ktoré boli úzko späté s divadelníctvom u nás.

V druhej časti Potuliek sme sa presunuli priamo do Divadla z Pasáže, ktoré sídli na Lazovnej ulici. Tu nás očakával pán riaditeľ divadla Matúš Petričko a umelecká šéfka divadla Eva Ogurčáková aj so šálkou teplého čaju, čo ešte podčiarklo komornú atmosféru novembrových Potuliek. Dozvedeli sme sa veľa z pestrej histórie vzniku divadla. Toto špecifické divadlo je jediné svojho druhu na Slovensku, ktoré pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Práve vďaka tejto odlišnosti je toto divadlo považované za úžasnú ukážku spojenia kultúrneho a sociálneho rozmeru.


 

Novembrové Potulky mestom 2014 / Wandering through the town in November

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

Pri príležitosti 359. Radvanského jarmoku vychádza zábavná spoločenská hra pre deti.

Tretie vydanie obľúbeného turistického sprievodcu Banskou Bystricou si môžete zakúpiť v Informačnom centre. Publikácia je v slovenskom a anglickom jazyku.

Knižná publikácia ZLATÝ VEK MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

Knižná publikácia KORENE MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.

Model Kostola Nanebovzatia Panny Márie v mierke 1:200 si môžete zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica v cene 8,00 €
Kúpou modelu podporujete činnosť detského speváckeho zboru pri Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici.


webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.
Nedeľa
Zatvorené

Hodinová veža je v mesiacoch marec a apríl otvorená po dohode v rámci otváracích hodín Informačného centra od pondelka do piatku od 09:00 do 16:00 hod., minimálny počet osôb na jeden vstup: 5 plne platiacich osôb (spolu 7,50 € na jeden vstup)

Vyberáme z ponuky Informačného centra:
Čak si z Bystrici?
Ako sme tu žili 1,2
Ján Móry
Korene Medeného mesta
Sásová v obrazoch
O zakliatej Bystrici
Monografie - Sásová a Rudlová / Radvaň / Kremnička
Radvanský jarmok
Lexikón obcí
Po stopách architekta L.E.Hudeca
Denník Princa Leopolda


Vyberáme z ponuky...

hra- Radvanská vareška, turistická známka mesta, magnety s motívom Banskej Bystrice a Slovenska, pohľadnice, turistické mapy, bábiky zo šúpolia, poháre, hrnčeky a štamprlíky s erbom Banskej Bystrice, ceruzky, perá, levanduľové vrecúška

V Informačnom centre môžete pri nákupe použiť platobné karty.

Autor fotografie: E. Apfel


English version

19090975

Úvodná stránka