Prechod na navigáciu Hlavné menu
ICBB

Októbrové Potulky mestom

V nedeľu 12. októbra 2014 sa uskutočnili Potulky mestom na tému Ján Cikker. Touto témou našich návštevníkov sprevádzala pani sprievodkyňa Vlasta Chriašteľová.

Prehliadka sa začala v Cikkerovej sieni v historickej budove Radnice na Námestí SNP 1. V sieni nesúcej meno po tomto významnom banskobystrickom rodákovi pani sprievodkyňa porozprávala o živote Jána Cikkera, významnú časť venovala jeho koreňom a dotkla sa aj pohnutého osudu Cikkerovej matky Márie Psotkovej.

Potom sa skupina presunula na Námestie Štefana Moyzesa k rodnému domu Jána Cikkera. Tu sme si opäť prezradili niečo viac o rodine Cikkerovcov a Psotkovcov a o tomto ich domove, ktorý obývalo viacero generácií tejto významnej rodiny. Pokračovalo sa na rímsko-katolícky cintorín, kde je pochovaná práve Cikkerova matka Mária Psotková, aj so svojimi rodičmi.

Prehliadka sa ukončila na Cikkerovej ulici, kde pani sprievodkyňa opísala aj vývoj vzhľadu danej ulice. Medzi budovami nesúcimi vzhľad funkcionalistickej architektúry sme zavŕšili naše októbrové potulky.


 

Októbrové Potulky mestom 2014 / Wandering through the town in October

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

Pri príležitosti 359. Radvanského jarmoku vychádza zábavná spoločenská hra pre deti.

Tretie vydanie obľúbeného turistického sprievodcu Banskou Bystricou si môžete zakúpiť v Informačnom centre. Publikácia je v slovenskom a anglickom jazyku.

Knižná publikácia ZLATÝ VEK MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

Knižná publikácia KORENE MEDENÉHO MESTA od Jozefa Ďuriančíka v predaji v Informačnom centre Banská Bystrica

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.

Model Kostola Nanebovzatia Panny Márie v mierke 1:200 si môžete zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica v cene 8,00 €
Kúpou modelu podporujete činnosť detského speváckeho zboru pri Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici.


webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.
Nedeľa
Zatvorené

Hodinová veža je v mesiacoch marec a apríl otvorená po dohode v rámci otváracích hodín Informačného centra od pondelka do piatku od 09:00 do 16:00 hod., minimálny počet osôb na jeden vstup: 5 plne platiacich osôb (spolu 7,50 € na jeden vstup)

Vyberáme z ponuky Informačného centra:
Čak si z Bystrici?
Ako sme tu žili 1,2
Ján Móry
Korene Medeného mesta
Sásová v obrazoch
O zakliatej Bystrici
Monografie - Sásová a Rudlová / Radvaň / Kremnička
Radvanský jarmok
Lexikón obcí
Po stopách architekta L.E.Hudeca
Denník Princa Leopolda


Vyberáme z ponuky...

hra- Radvanská vareška, turistická známka mesta, magnety s motívom Banskej Bystrice a Slovenska, pohľadnice, turistické mapy, bábiky zo šúpolia, poháre, hrnčeky a štamprlíky s erbom Banskej Bystrice, ceruzky, perá, levanduľové vrecúška

V Informačnom centre môžete pri nákupe použiť platobné karty.

Autor fotografie: E. Apfel


English version

19090995

Úvodná stránka