Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ICBB

Októbrové Potulky mestom

V nedeľu 12. októbra 2014 sa uskutočnili Potulky mestom na tému Ján Cikker. Touto témou našich návštevníkov sprevádzala pani sprievodkyňa Vlasta Chriašteľová.

Prehliadka sa začala v Cikkerovej sieni v historickej budove Radnice na Námestí SNP 1. V sieni nesúcej meno po tomto významnom banskobystrickom rodákovi pani sprievodkyňa porozprávala o živote Jána Cikkera, významnú časť venovala jeho koreňom a dotkla sa aj pohnutého osudu Cikkerovej matky Márie Psotkovej.

Potom sa skupina presunula na Námestie Štefana Moyzesa k rodnému domu Jána Cikkera. Tu sme si opäť prezradili niečo viac o rodine Cikkerovcov a Psotkovcov a o tomto ich domove, ktorý obývalo viacero generácií tejto významnej rodiny. Pokračovalo sa na rímsko-katolícky cintorín, kde je pochovaná práve Cikkerova matka Mária Psotková, aj so svojimi rodičmi.

Prehliadka sa ukončila na Cikkerovej ulici, kde pani sprievodkyňa opísala aj vývoj vzhľadu danej ulice. Medzi budovami nesúcimi vzhľad funkcionalistickej architektúry sme zavŕšili naše októbrové potulky.


 

Októbrové Potulky mestom 2014 / Wandering through the town in October

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

webygroup

Otváracie hodiny Informačného centra Banská Bystrica:

Pondelok - Piatok
08.00 hod. – 17.00 hod.
Sobota
10.00 hod. – 15.00 hod.


https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=545029

https://martinamickova.blog.
idnes.cz/blog.aspx?c=614104

U nás si môžete zakúpiť vstupenky na podujatia, ktoré nájdete na:
ticketportal.sk a ticketportal.cz.


English version

27593833

Úvodná stránka